CENA CENA CENA !

ZVÁŽTE CESTU ZĽAVOVÝCH PORTÁLOV

Ak začnete svoje služby propagovať na zľavových portáloch, za krátky čas predáte množstvo kupónov a zákazníci sa k Vám budú hrnúť. Pekná predstava – NO POZOR! Prevádzkovatelia zľavových portálov Vás budú tlačiť do vysokých zliav, aby koncová cena pre potenciálneho zákazníka bola čo najnižšia a najzaujímavejšia. Vaša služba pôjde tak povediac na odbyt, no kto bude z toho celého profitovať? – každý, okrem Vás. Vy nielenže rapídne znížite cenu a tým aj Váš profit, ale ešte prevádzkovateľovi zľavového portálu musíte zaplatiť približne 20% z ceny každého predaného kupónu.
Ak budete chcieť aj niečo zarobiť, budete nútený vykonávať služby veľmi rýchlo, aby ste ich stihli čo najviac – logicky pôjdete cestou kvantity a nie kvality, lebo nebudete môcť službu vykonať na 100%, budete unavený, zničený, práca bude odvedená podpriemerne, chémia sa bude míňať viac a viac, ale zárobok nebude stáť zaveľa. Mýlite sa, ak si budete myslieť, že zákazník sa k Vám vráti – je to zľavový turista a v budúcnosti si pravdepodobne bude hľadať inú firmu, ktorá poskytuje zľavu, rovnako ako si našiel aj Vás. Preto sa poriadne zamyslite, či chcete ísť cestou kvantity alebo si budete chcieť prácu vychutnávať a tešiť sa s pracovníkmi a zákazníkmi z naozaj kvalitného výsledku – nádherne čistého auta.

ZVÁŽTE CESTU NAJNIŽŠÍCH CIEN

Ak pôjdete cestou najnižších cien, tak nemôžete ísť cestou kvality. Skôr či neskôr si budete uvedomovať fakt, že načo budem robiť prácu na 100% keď mám tak nízke ceny a budete spúšťať z kvality, až sa môže stať, že v očiach zákazníka budete podpriemerná umyvárka a nebude sa k Vám vracať a už vôbec nie Vás odporúčať. Najnižšia cena môže u zákazníka vyvolať aj pochybnosť – ako mi môžu vyčistiť auto kvalitne za tak nízku cenu? radšej ani nebude riskovať a nepríde. Preto dobre zvážte cestu najnižších cien a urobte si dobrý prieskum služieb a cien u konkurencie a kľudne sa vydajte zlatou strednou cestou – určite uspejete!

ZVÁŽTE CESTU VÝRAZNÝCH ZLIAV PRE FIRMY S VEĽKÝM VOZOVÝM PARKOM

Firmy s veľkým vozovým parkom dostávajú množstvo ponúk spolupráce od autoumyvárok. Tým sa dostávajú do pozície kladenia si podmienok väčšinou výhodných len jednostranne… Nielenže si vyjednajú úplne nízke ceny ale častokrát treba autá vyzdvihnúť a vyčistené vrátiť späť – tzv. pick up service, mnohokrát v šibeničnom termíne a s uprednostnením pred bežnými zákazníkmi. Aj v tomto prípade sa dostanete do časového stresu spôsobeným pick up servisom, budete mať menej času na bežných zákazníkov a za vykonanú prácu dostanete odmenu v podobe úhrady faktúry v horizonte 30 – 60 dní.

VŠETKY VYŠŠIE UVEDENÉ PRÍPADY MAJÚ SPOLOČNÉ:

– nižší profit
– stresová práca
– nedôsledný výsledok
– vysoká spotreba chémie
– prácu si určite nevychutnáte

ZVÁŽTE CENOVÚ POLITIKU A ZVOĽTE CESTU KVALITY – URČITE USPEJETE!!!