Tepovač nízkopenivý je príjemne voňavý silný koncentrát čističa na koberce, sedačky a čalúnenie – odstraňuje zažratú špinu a obsahuje zložky na rozjasnenie textílií. Vďaka potlačeniu penivosti je vhodný na ručné tepovanie, aj do tepovacích strojov – extraktorov ako Karcher puzzi 100 a podobne. Vhodný je aj na čistenie vnútorných plastov a výborný na čistenie kože 1:10.
TEPOVANIE STROPU AUTOMOBILU:
Tepovanie stropného čalúnenia v aute určite nepatrí k obľúbeným činnostiam, lebo pri bežnom postupe tepovania pomocou extraktora alebo peny na tepovanie dochádza k nepríjemnostiam ako zatečenie prípravku po rukách, k nadmernému premočeniu čalúnenia a následným nerovnomerným fľakom pri schnutí, pofŕkaniu vnútorných plastov a okien a v neposlednom rade je to aj veľká časová a fyzická náročnosť.
Špina na strope je len náletová (hustý prach, nikotín z cigariet, povrchová pleseň) a na rozdiel od kobercov a sedačiek nie je fyzicky vtlačená do čalúnenia. Preto ponúkame veľmi rýchle a osvedčené riešenie.
Návod na použitie – tepovanie stropu:
V postupnosti kompletného čistenia interiéru by malo byť tepovanie stropu ako prvé.
Tepovač rozrieďte v rozprašovači vodou 1:20 – 1:80. Posuňte si obe predné sedačky čo najviac dopredu, sadnite si dozadu a tepovač predstriekajte rozprašovačom na plochu celého stropu cca z 10 – 15 cm vzdialenosti. Začnite od zadnej časti stropu (tam je vždy najmenej špinavý) a znovu tepovač nastriekajte rozprašovačom, ale už len plochu cca 40 x 40 cm a následne plochu pretrite utierkou navlhčenou prostriedkom. Tento postup postupne aplikujte na celú plochu stropu vrátane zadných, stredných a predných stĺpikov, ako aj slnečných clonítok. V prípade silného znečistenia tepovač aplikujte viac krát a handričkou silnejšie pritlačte.
Pri tomto postupe bude strop vyčistený za cca 20 minút, nevzniknú žiadne fľaky a bude suchý za niekoľko minút.
TEPOVANIE AUTA:
Dlhodobé používanie auta si vyberá daň aj v podobe znečisteného čalúnenia sedačiek, dvier, stropu a podlahy. Mnohí zo zákazníkov si ani nevedia predstaviť, aký nádherný a sviežo čistý interiér môže byť, ak ho zveria na 1 deň odborníkom. Sú dva základné spôsoby tepovania:
APLIKOVANIE RUČNE A APLIKOVANIE EXTRAKTOROM.
PREDPRÍPRAVA:
Tepovanie je vždy prvý úkon ešte pred samotným čistením a impregnáciou plastov a leštením okien. Základom pri čistení a tepovaní je povyberať z auta všetko von a odložiť bokom. Najlepšie do tašky, ktorú odovzdáte zákazníkovi pri preberaní auta. Nebudete sa zdržiavať zbytočným prekladaním vecí v interiéri auta z miesta na miesto.
Návod na použitie – tepovanie auta ručne:
Rozrieďte tepovač vodou 1:20 – 1:80 v závilosti od znečistenia.
1 – strop sa tepuje ako prvý – viď TEPOVANIE STROPU
2 – povysávajte celý interiér vrátane kobercových rohoží, kufra a zadného plató
3 – jemne predstriekajte tepovač rozprašovačom na sedadlá, dverné čalúnenie, podlahu, rohože, kufor a plató
4 – začnite tepovaním vodičovho sedadla od vrchu nadol
Ak máte prípravok, kefku a špongiu v miske, aplikujte tepovač pomocou tepovacej špongie na sedadlo a zároveň ňou vyšúchajte navlhčenú plochu. Ak je špina veľmi zažratá, použite aj kefku.
Ak máte prostriedok v rozprašovači, aplikujte tepovač rozprašovačom na sedadlo tak, aby bolo dostatočne vlhké, a tepovacou špongiou vyšúchajte plochu dočista. Ak je špina zažratá, použite aj kefku.
5 – vlhkosť zo sedadla vysajte vysávačom na vodu
6 – pokračujte rovnakým spôsobom – vytepovaním príslušného dverového čalúnenia a príslušnej podlahovej plochy
7 – pokračujte v tomto slede okolo celého auta vrátane kufra a plató
8 – nezabudnite vytepovať aj kobercové rohože – tie sa môžu vytepovať ako prvé a môžu schnúť
9 – po kompletnom vytepovaní si prikrývajte sedadlá sáčkom a venujte sa čisteniu a impregnácii plastov a lešteniu okien
10 – po kompletnom dokončení prác v interiéri vložte dovnútra el. sušiče, dvere privrite a stiahnite okná 5 cm, aby nedochádzalo k zaroseniu a aby vlhký vzduch mohol z auta unikať. V prípade časovej tiesne auto naštartujte a zakúrte.
Návod na použitie – tepovanie auta extraktorom:
Riaďte sa tým istým postupom ako pri ručnom tepovaní, len s tým rozdielom (bod č.4 a č.5), že tepovač aplikujte extraktorom a vysávajte vlhkosť z čalúnenia taktiež extraktorom.
RADY Z PRAXE:
Na čistenie bezpečnostných pásov (hlavne bledohnedých) si zrieďte tepovač vodou v pomere 1:5 a pridajte do prípravku aj trochu univerzálneho čističa. Takto nariedený produkt má dostatočnú silu na odstránenie zažratej špiny na bezpečnostných pásoch, ktoré pri čistení vytiahnite na doraz a v časti pri stĺpiku ich zabezpečte proti navinutiu zatváracím špendlíkom. Pás dostatočne navlhčite rozprašovačom a následne prekefujte tvrdou kefou a pretrite utierkou. Proces opakujte viackrát. Pásy zaistené proti spätnému navinutiu nechajte aj počas schnutia.
KARTA BEZPEČNOSTNÝCH ÚDAJOV NA VYŽIADANIE.